فروشگاه آنلاین آموکال

خصوصیات عرق نعنا

عرق نعنا و خواص آن

یکی از گیاهان معطر که استفاده از آن به شکل خشک شده یا تازه و امروزه به شکل عرق گیاهی مورد استفاده قرار می گیرد را می توان نعناع معرفی نمود. این نوع از گیاه معطر که به عنوان خوشبو کننده دهان از آن  استفاده می گردد قابل استفاده به صورت خشک شده یا تازه یا حتی به شکل عرق گیاهی می باشد که با خواص دارویی که به همراه دارد معمولا در بحث هضم غذا، رفع مشکلات نفخ و گوارشی و ... از آن استفاده می شود. استفاده این نوع از برگ گیاهان به شکل تازه و خشک شده در آماده سازی غذا مورد استفاده قرار می گیرد و در باب مصرف عرق گیاهی آن می توان ترکیب این عرق با آب و مصرف آن را بیان نمود. اما بالطبع باید بدانید که همه خواص برگ نعنا در عرق گیاهی آن وجود ندارد و این موضوع را می توان به سبب تولید و نحوه تهیه این نوع محصول ببان نمود.
در تولید عرق گیاهی نعنا مقدار مشخصی از آب و برگ گیاه نعنا با یکدیگر جوشانده می شوند و سپس از تبخیر این نوع جوشانده و انجام عملیات تقطیر که سرد کردن این بخارات جوشانده می باشد عرق نعناع به دست می آید و همین انجام مراحل تولید می باشد که گاها تمامی خواص برگ را به این نوع عرق منتقل نمی نماید. البته خواص بی نظیر و دارویی که برای استفاده از شما نیاز است را می توانید در این عرق گیاهی به دست آورید.
حال لازم است تا شما را با خصوصیات عرق نعنا که گاها با آن کمتر آشنا هستید را بیان نماییم تا بتوانید با خرید این محصول در کنار بحث استفاده از عرق نعناع برای معده به خواص دیگر آن نیز دسترسی داشته باشید. لذا در ادامه می توانید با عرق نعنا و خواص آن به طور مفصل تر آشنا گردید.

خصوصیات عرق نعنا
در باب بیان خواص عرق نعناع بهتر است اول شما را با طبیعت این نوع محصول که طبعی گرم و خشک است آشنا نماییم تا به این موضوع دست یابید که به سبب گرم بودن این نوع عرق گیاهی مصرف زیاد آن برای گرم مزاجان توصیه نمی گردد و برای مصرف باید با احتیاط و زیر نظر پزشک طب سنتی به استفاده از این عرق گیاهی در باب رفع مشکل مورد نظر خود بپردازید. به دور از بحث تاثیر و خاصیت این نوع عرق گیاهی در زمینه هضم، نفخ و بهبود فرایند گوارشی و کاهش درد معده لازم است تا شما را با آن دسته از خواص بی نظیر این نوع عرق گیاهی آشنا نماییم که کمتر از آن آگاهی دارید. که در باب بیان این دسته از خواص عرق نعنا می توان به موارد زیر اشاره نمود:
- خواص عرق نعناع برای لاغری
به دلیل برخودار بودن این نوع برگ گیاه از فیبر و حفظ و باقی ماندن آن در عرق گیاهی به سبب این که منجرب می گردد تا شما حس سیری داشته باشید خود سبب می گردد تا مصرف این نوع عرق گیاهی منجرب به لاغری شود. لذا افرادی که در پی کاهش وزن هستند می توانند با استفاده از عرق نعنا برای لاغری به صورت مصرف آن یک ربع قبل و بعد از غذا به اندازه نصف استکان برای افزایش چربی سوزی بدن استفاده نمایند.
- عرق نعنا در بارداری
مصرف این نوع عرق گیاهی در زمان بارداری به خصوص اوایل آن که زنان بیشتر دچار حالت تهوع هستند می تواند مفید واقع گردد و حتی از سوزش سر دل در اوایل بارداری جلوگیری نماید. به طوری که می توان این محصول را به عنوان عرق نعناع ضد تهوع و عرق نعنا برای سوزش معده معرفی نمود. علاوه بر بارداری استفاده از عرق نعنا در شیردهی برای رفع ترک و درد نوک سینه به ویژه برای مادرانی که تجربه اول شیردهی را دارند می توانید موثر باشد.
- عرق نعنا برای سرما خوردگی
استفاده از این عرق گیاهی به سبب رفع خلط و مخاط راه بینی را باز نموده و امکان تنفس را آسان می نماید و همچنین به سبب خنک کردن گلو از درد گلو در موقع سرماخوردگی جلوگیری می نماید.
- عرق نعنا برای ریه
استفاده از عرق نعنا در باب رفع مشکلات تنفسی به سبب بهبود سیستم اکسیژن رسانی سبب می گردد تا کاهش مشکلات تنفسی را با مصرف این نوع عرق گیاهی به دست آورید و به سلامت ریه خود کمک کنید.
- عرق نعناع برای حساسیت
مصرف عرق نعنا در کاهش علائم حساسیت های فصلی و غیر فصلی هم چون التهاب و تحریکات داخلی موثر می باشد.
- عرق نعنا و قاعدگی
این نوع عرق گیاهی در تنظیم و تعادل هورمون های زنانه نیز تاثیر گذار است و مصرف آن به سبب محرک کردن رحم به عنوان یک عرق گیاهی قاعده آور استفاده می گردد.
- خواص عرق نعناع برای اعصاب
استفاده از این نوع عرق گیاهی به سبب خاصیت ضد التهابی موثر در رفع استرس و کاهش اضطراب می باشد و حتی برای درمان سردرد های میگرنی و افراد سرد مزاج نیز می تواند به شما کمک نماید.
- عرق نعنا و پوست
شاید از شنیدن خواص عرق نعنا برای پوست متعجب گردید اما استفاده از این نوع عرق گیاهی و ترکیب آن با روغن نعنا می تواند به شادابی و نرمی پوست شما کمک نماید.
البته خواص دیگری نیز در زمینه این نوع عرق نعنا وجود دارد که امکان بیان همه آن ها در این مقاله امکان پذیر نمی باشد و تنها به بخشی از این مطالب شامل عرق نعنا و خواص آن اشاره نموده ایم که برای شما جالب و از موارد مهم درمان برخی از مشکلات می باشد. موضوع دیگر در زمینه این نوع عرق گیاهی را می توان مضرات استفاده از آن بیان نمود که در ادامه آن را بیان نموده ایم.

مضرات عرق نعناع
به طبع خواص بی نظیر این نوع عرق گیاهی مصرف زیاد این نوع محصول می تواند منجر به ناراحتی های گوارشی و بالا رفتن فشار خون و یبوست گردد. به همین لحاظ توصیه می گردد تا در مصرف این نوع عرق گیاهی نعنا احتیاط نمایید.
مصرف این نوع عرق گیاهی برای افراد گرم مزاج نیز باید با احتیاط مصرف گردد و کسانی که دچار رفلاکس هستند نیز باید از مصرف این نوع عرق گیاهی خودداری نمایند.
مصرف این نوع عرق گیاهی برای زنان باردار نیز باید زیر نظر پزشک صورت گیرد و استفاده زیاد از این نوع عرق برای نوزادان و کودکان می تواند آسیب جدی به سیستم گوارشی و سیستم تنفسی و قلبی وارد نماید.

میزان مصرف عرق نعنا
در زمینه مصرف این نوع عرقیات گیاهی میزان مصرف دقیقی بیان نشده است و تنها می توان استفاده از این محصول را برای افراد با جنسیت و سنین مختلف، متفاوت بیان نمود. در زمینه مقدار مصرف پیشنهاد می گردد از نصف استکان این نوع عرق گیاهی بسته به رفع مشکل خود قبل یا بعد از غذا آن را مصرف نمایید.

خرید عرق نعنا
در زمینه خرید عرق نعنا از شهر کاشان که در تولیدات این نمونه از عرقیات با کیفیت و درجه یک زبانزد تمامی هموطنان در سراسر کشور قرار گرفته است می توانید به شکل آنلاین از عرقیات گیاهی، فروشگاه اینترنتی آموکال به خرید عرق نعنا دست یابید. خرید از این فروشگاه علاوه بر امکان دسترسی به عرقیات ناب و خالص این شرایط را فراهم آورده تا شما بتوانید در زمینه پرداخت هزینه با کمترین بودجه به خرید این محصول دست یابید و این علت را می توان در زمینه فروش مستقیم بدون حضور واسطه در این فروشگاه بیان نمود.

نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
خواص عرق بیدمشک
معرفی معجون گیاهی دیابت
تفاوت انواع گلاب در چیست؟
اهمیت شارژر موبایل در گوشی تلفن همراه قبل از خرید
خرید انلاین هدیه
سفارش انلاین هدیه