فروشگاه آنلاین آموکال

تفاوت انواع گلاب در چیست؟

انواع مختلف گلاب

گلاب از جمله عرقیات پر مصرف است که در دنیا کاربردهای فراوانی در صنایع پزشکی، آرایشی بهداشتی و آشپزی و شیرینی پزی دارد. از این رو این محصول به جهات مختلف مصرف در تنوع بالایی از عیارهای مختلف متناسب با نوع مصرف آن تولید می گردد که در این مقاله می توانید با انواع مختلف گلاب آشنا شوید. اما تفاوت انواع گلاب در چیست؟ با ما همراه باشید.

تفاوت انواع گلاب در چیست؟
گلاب از تقطیر گل محمدی و آب به دست می آید، در این فرآیند ممکن است مقدار گل و آب نسبت به مقدار متدوال آن که در اکثر کارگاه های گلاب گیری یک سوم در نظر گرفته می شود، کم و زیاد تر شود که در نتیجه عیارهای مختلفی از گلاب را ارائه می نماید. اما واضح و مبرهن است که هر چه مقدار گل محمدی بیش تر باشد، گلاب غلیظ تر و از عطر و بوی بیش تری نیز برخوردار خواهد بود. به صورت کلی گلاب به دو نوع گلاب سنگین و سبک دسته بندی می شود که در این دو نوع مقدار آب 80 لیتر در نظر گرفته می شود ولی مقدار گل محمدی در نوع گلاب سنگین که با عنوان گلاب ممتاز و درجه یک نیز شناخته می شود، 30 تا 35 کیلوگرم گل محمدی است و در گلاب سبک بین 10 تا 20 کیلوگرم گل محمدی برای 80 لیتر آب در نظر گرفته می شود که حدودا 40 لیتر گلاب می دهد. این نوع گلاب برای مصارف خانگی مناسب می باشد.

بسته به نظر هر تولید کننده مقدار گل محمدی و آب نسبت به یکدیگر ممکن است تغییر کند و به همین دلیل است که می توان در این جا عیار گلاب را به عنوان عامل تعیین کننده کیفیت و غلظت آن در نظر گرفت. عیارهای مختلفی برای گلاب در نظر گرفته می شود که از جمله می توان موارد زیر را نام برد که هر یک نسبت به مقدار گل محمدی که در تولید آن استفاده می گردد، نام گذاری و معرفی شده است:
-    گلاب عیار 10 معمولی: از ترکیب 10 کیلوگرم گل محمدی با 80 لیتر آب به دست می آید و به عنوان گلاب ارزان قیمت اصل شناخته و ارائه می گردد.

-    گلاب عیار 20 درجه یک: با ترکیب نمودن 60 لیتر آب با مقدار بیست کیلو گل محمدی، گلاب بیست عیار تولید و به عنوان گلاب درجه یک ارائه شده است.

-    گلاب عیار 30 ممتاز: گلاب 30 عیار حاصل تقطیر مقدار 30 کیلوگرم گل محمدی و 75 لیتر آب می باشد که نتیجه آن گلاب ممتاز است.

-    گلاب دو آتیشه 40 عیار درجه یک: تولید گلاب دو آتیشه درجه یک در دو مرحله صورت می پذیرد، بدین معنا که در ابتدا 40 کیلوگرم گل را با هشتاد لیتر آب ترکیب و تقطیر نموده و دوباره گل محمدی را با گلاب به دست آمده در مرحله قبل جوشانده و گلاب 40 عیار دو آتیشه را تولید می نمایند.

-    گلاب دو آتیشه 50 عیار ممتاز: با ترکیب نمودن 48 کیلوگرم گل محمدی با 40 لیتر گلاب، محصولی با نام گلاب 50 عیار دو آتیشه ممتاز به دست می آید.

-    گلاب دو آتیشه 60 عیار اعلا: در تولید گلاب اعلای کاشان از مقدار 60 کیلوگرم گل محمدی با 40 لیتر گلاب استفاده می شود.

-    گلاب دو آتیشه عیار 80 ویژه: گلاب ویژه نیز با استفاده از ترکیب 40 کیلوگرم گل با آب در مرحله اول و سپس ترکیب 40 کیلو گل با گلاب به دست آمده در مرحله ابتدایی با نام گلاب 80 عیار ویژه دو آتیشه تولید می شود.

خرید انواع مختلف گلاب
به منظور بهره مندی از انواع گلاب اصل کاشان و خریداری آن می توانید به فروشگاه اینترنتی آموکال مراجعه نموده و با مشاهده محصولات و خواص آن ها، مطابق با نیاز و مزاج خود به تهیه انواع گلاب عرقیات کاشان از این طریق بپردازید. فروش گلاب عرقیات کاشان از طریق این فروشگاه معتبر به صورت مستقیم از تولیدی با قیمت بسیار مناسب صورت می پذیرد که متقاضیان علاوه بر بهره مندی از کیفیت اصل محصولات کاشان، می توانند از قیمت های مناسب این فروشگاه آنلاین گلاب عرقیات نیز برخوردار گردند. امکان خرید انواع گلاب اصل کاشان با قیمت تولیدی در عیارهای مختلف ذکر شده در بالا به صورت غیر حضوری از طریق فروشگاه آموکال فراهم می باشد.

نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
چه عرق گیاهی برای معده درد خوب است؟
عرق دارچین و این همه خاصیت
خواص عرق خارشتر چیست؟
خرید انلاین هدیه
سفارش انلاین هدیه