فروشگاه آنلاین آموکال

تعریف،انواع و کاربرد هندزفری،هدست و هدفون

خرید هندزفری موبایل-فروش هندزفری تلفن همراه


برای گوش دادن به صدا و یا آهنگ نیاز به وسیله ای داریم که هم برای اطرافیان مزاحمت ایجاد نکنیم و هم دیگران صدای آهنگ وسیله را متوجه نشوند و جلوی سوء استفاده ها گرفته شود از هندزفری استفاده می کنیم .وسیله در اینجا  تلفن همراه، ساعت مچی و یا هر چیز دیگری که قابل اتصال به هندزفری را دارا است می تواند باشد.


تعریف

قبل از اینکه با کاربردها و انواع هندزفری آشنا بشویم باید بدانیم که هندزفری چیست؟
واژه هندزفری از ترکیب دو کلمه هندز و فری تشکیل شده است که واژه هندز به معنای دست و فری به معنای آزاد می باشد در مجموع به معنای استفاده از وسیله ای بدون استفاده از دست می باشد.
در مجموع هرگاه قصد استفاده از وسیله ای با فاصله مشخص داشته باشیم نیاز به هندزفری داریم.
در دنیای واقعی به تمام وسایلی که از آنها استفاده می نماییم هندزفری گفته می شود اما در تعریف دقیق تر از انواع وسایلی استفاده می کنیم که ظاهرا شبیه به هم می باشند اما با یکدیگر تفاوت دارند چیزی که ما به عنوان هندزفری می شناسیم همان هندزفری هدست می باشد که ما به اختصار از واژه هندزفری استفاده می کنیم.
دو نوع دیگری از وسایلی که ما به عنوان هندزفری می شناسیم هدست و هدفون می باشند که در ادامه تفاوت های این وسایل توضیح داده می شود.


انواع هندزفری

هندزفری ها به دو نوع بلوتوثی و با سیم تقسیم می شوند که نوع بلوتوثی آن در سه مدل گردنی،حلزونی و تک گوش می باشد در نوع با سیم نیز مدل های مختلفی موجود است که در ادامه با آنها نیز آشنا می شویم.
در تعریف دیگر انواع هندزفری به صورت تو گوشی، روگوشی و دور گوشی می باشد که هندزفری تو گوشی شامل هندزفری های ساده و بلوتوثی می شود.
در تعریف کلی تر واژه هندزفری به هدست، هدفون و ایرپاد نیز گفته می شود تفاوت هدست و هدفون در این است که هدست ها تنها برای گوش دادن استفاده می شوند اما هدفون ها قابلیت صحبت کردن نیز دارند ایرفون ها بر خلاف تصور می توانند وسیله ای برای صحبت کردن نیز باشند.
از هندزفری اپل، هندزفری بلوتوثی جبرا، هندزفری شیائومی، هندزفری بی سیم، هندزفریRock و هندزفری نامرئی در بازار موجود می باشند.


کاربرد هندزفری

در موارد عادی از هندزفری به عنوان منتقل کننده صدا بین انسان و وسیله استفاده می شود.
در مواقعی که در خودرو هستیم هندزفری ها به عنوان وسیله ای برای ارتباط با گوشی برای مکالمه با دیگران می باشد.
در مواقعی که صدای وسیله دیگران را مورد آزار می دهد می توان از هندزفری استفاده نمود.
در مواقعی که محیط شلوغ بوده و می خواهیم با تمرکز کامل به مطلبی که به صورت صوت در وسیله باشد استفاده نماییم هندزفری وسیله ای است که استفاده می شود.
در هندزفری وایرلس که به اصطلاح ایرباد گفته می شود از بلوتوث استفاده شده است که این مورد می تواند به افراد کمک کند تا با اتصال به وسیله به هدف مورد نظر برسد.
در مقایسه هندزفری با هدفون و هدست موضوعات مختلفی وجود دارد به طور نمونه اینکه چرا از هندزفری بیشتر از هدفون استفاده می شود یکی از اصلی ترین دلایل به قابل حمل و سبک بودن هندزفری باید اشاره نمود.
یکی از دلایلی که از هدفون استفاده می شود این است که به دلیل بزرگ بودن گوشی هدفون ها صدای اطراف کمتر احساس می شود و به طور کلی برای افرادی که بیشتر موسیقی گوش می دهند استفاده از هدفون پیشنهاد می شود.
اگر به طور مداوم از هندزفری استفاده کنیم ممکن است برای گوش خطر آفرین شود و این خطر را می توان با استفاده از هدفون جبران نمود.


نکاتی مهم قبل از خرید هندزفری

قبل از خرید باید مشخص نمود که در بازار کدام هندزفری بهترین برند را دارا می باشد این موضوع نیازمند به دانستن انواع هندزفری ها می باشد.
دومین موضوع قبل از خرید این است که بدانیم برای چه موضوعی نیازمند به خرید هندزفری هستیم گاهی پیش می آید که برای کار خاصی هندزفری بی سیم بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد دراین مورد باید به دنبال هندزفری بی سیم باشیم اما در موقعی نیز به دلیل ارزان تر بودن هندزفری با سیم نیاز ما با این نوع حل می شود.
یکی دیگر از نکات مهم قبل از خرید هندزفری نوع صدایی که برای آن نیاز به هندزفری داریم به طور نمونه صدای بلندی دارد یا ملایم می باشد.
در مواردی که نویز در محیط زیاد است باید از هندزفری هایی استفاده نماییم که قابلیت برطرف کردن نویز را دارند به طور نمونه از این نوع از هندزفری ها در خلبانی استفاده می شود.
قبل از خرید باید هزینه ای که می خواهیم برای هندزفری داشته باشیم را مد نظر قرار دهیم چون ممکن است یک هندزفری را انتخاب نماییم که کیفیت پایینی داشته باشد و برای ما مشکل ایجاد نماید.
یکی دیگر از واردی که در بعضی از هدفون ها وجود دارد خاصیت ضد آبی می باشد و این موضوع نیز می تواند در انتخاب هندزفری برای ما مهم باشد.

 

نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
خواص عرق گیاهی آلوئه ورا
تعریف،انواع و کاربرد هندزفری،هدست و هدفون
معرفی معجون گیاهی دیابت
خواص عرق گیاهی بید را بشناسید
خرید انلاین هدیه
سفارش انلاین هدیه